close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
تفریحی
برای گفتگویی آزادتر با دوستانتان
به انجمن ما مراجعه کنید
دنبال مطالب تفریحی هستید؟!
بخش تفریحی!
اطلاعات سایت

آمار مطالب
کل مطالب : 41
کل نظرات : 7


آمار کاربران
افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا : 1
آمار بازدید
بازدید امروز : 11
بازدید هفته : 26
بازدید ماه : 84
بازدید سال : 84
بازدید کلی : 6,327
مشخصات
آی پی : 107.21.16.70
سیستم عامل :
مرورگر:
آرشیو

نویسنده : نویسنده
بازدید : 4


چند وقت پیش یاد چیزهایی افتادم که زمانی با اون ها زندگی می‌کردیم، بدون این که یادمان باشد تولید کننده تجاری آن‌ها داخلی است. رفتم سراغ گنجه و این عکس رو گرفتم:

«عکس سماور عالی نسب در کنار علاءالدین، سشوار دهه شصتی، و مخلوط کن»

روی این سماورمان نوشته «عالی نسب». من خیلی از کارهای موفق عالی نسب شنیده ام. این که برای سالم نشستن هواپیمای امام خمینی 500هزار تومان آن زمان نذر کرده بوده و این قدر ساخت سه خانه مسکونی ارزش داشته است، مسئولیت دایر کردن کارخانه کاغذسازی قبل از انقلاب را برعهده گرفته بوده، و دیگر این که بعد از انقلاب با مشورتهای اقتصادی که ارائه می کرده نقش مهمی در پیشبرد اقتصادی کشورمان در آن زمان داشته. به طور کلی کارهای ارزشمندی هستند که تا کنون در ایران صورت گرفته اند تا کمیت را جایگزین کیفیت نکنند. عالی نسب یکی از نمونه هایی است که با صبر و حوصله در گذر زمان اتفاقی را در زندگی ماها رقم زد تا سال ها بعد به عنوان خاطراتی خوش از آن ها یاد کنیم.


نویسنده : نویسنده
بازدید : 76


پس از خبر تعطیلی کارخانه ارج 80 ساله، این بار خبر وضعیت بد مالی داروگر 90 ساله به گوش می رسد. قبلا کندال های نماد شرکت داروگر (شکف) هشدار روند کاهشی ارزش سهام آن را می داد و امروز با روند رو به تعطیلی آن مواجه هستیم. اما چرا باید شرکتی با تاریخچه ای به یاد ماندنی و با محصولاتی متنوع و دوست داشتنی مثل شامپو تخم مرغی آن، خمیردندان داروگر، و از همه مهم تر مایع ظرف شویی با برند ریکای آن که هنوز ما گاهی به هر مایع ظرف شویی که می بینیم می گوییم ریکا، به چنین وضعی دچار شود؟

 کتابچه تاریخی داروگر 1کتابچه داروگر 2کتابچه داروگر 3

تصاویر مربوط به کتابچه های هدیه ای است که داروگر به عنوان کاری فرهنگی دهه 40-50 شمسی دست مادربزرگها و بزرگترهای آن ها توزیع می کرد

 

امروز ما حتی اگر اصرار به خرید خمیردندان داروگر داشته باشیم از هر 4 داروخانه و سوپری یکی آن را ندارد. در عوض جنس خارجی و با حداقل قیمت 4000 تومان دارد. دلیلش هم این نیست که فروشنده نخواهد آن را به فروش برساند، بلکه شاید شبکه توزیع درست کار نمی کند. امروز مغازه های ما در عوض ریکا مایع پرسیل دارند. مایع پرسیل محصول زیرمجموعه شرکتی پتروشیمی است که پنبه ریز آن را ماها به صورت شبکه ای برای وسوسه درآمدی ناچیز قصد فروشش را داریم. نتیجه این می شود که محصول مادر شرکتی مثل داروگر برای فروش پیدا نمی شود که حالا حتی بخواهیم بخریمش.

 

امروز این خطر احساس می شود که داروگر انقدر کمیاب شود که حتی کتابچه های آن در دستان ما جزو آثار باستانی شناخته شده و ارزشی بیش از ارزش تاریخی پیدا کند.

@enahangfater


نویسنده : نویسنده
بازدید : 37


 

"نزدیک تعطیلات عید نوروز هست. خورشید نارنجی و درخشنده شده. کشتزار روستای دیر در مکانی پرت و دور افتاده واقع شده است. مردم روستا در حال طبخ سمنو برای این هستند که بتوانند در جشنواره معرفی بهترین غذای بندر دیر برنده شوند. برای طبخ سمنو لازم است که اول آردها رو تفت بدهیم. بعد باید شیره جوانه های گندم را تا چند ساعت بجوشانیم تا سمنو درست بشود..."

 طاهره کوهی ور دهکردی

"They are on the festival of “Norouz”, pride to cook “samanoo” for it. Their farm is in an abandon place of “dayyer” village. The sun-set is full of shine...

In fact..."

Tahereh Koohi


نویسنده : نویسنده
بازدید : 48


تو این مدت که مطلب نگذاشته بودم شاید بیشتر درگیر سفر به نقاط مختلف ایران از جمله شهر گردشگری نیشابور، سبزوار، شاهرود و تهران بوده ام. به جز این یک سایتی پیدا کرده م :) سایت subsea.ir که قراره مسابقات زیردریایی های ایران رو به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین مدیریت کنه. ما هم ان شاءالله تحت عنوان تیم نهنگ کارون قراره یتو این مسابقه هم شرکت داشته باشیم. ثبت نام مسابقه فکر کنم تا 1 شهریور 1395 به صورت دانشجویی ادامه داشته باشه


نویسنده : نویسنده
بازدید : 40


سلام

از آخرین باری که برای شما از مسابقه گفتیم تا امروز 15 بهمن 1394 روند برگزاری مسابقه بدین صورت شد که گروه برگزار کننده برای این که بگوید مسابقه عادلانه خمیازهبرگزار می شود، با تک تک سرپرست هایی که دو سال پیش شماره شون رو داشت تماس می گیره. برای ما هم همین اتفاق افتاد و البته اگر نگاه کنید می بینید که یک چند تا تیم از 29 تیم شرکت کننده در مسابقات همون شرکت کنندگان 2 سال پیش اند

 

خب این، تا این جای مسابقه. البته ما تا حالا از محل درآمدهایی که تاکنون داشته ایم مبلغی بالغ بر چندصد هزار تومان خرج کرده ایم. و بنا هم نداریم مثل 2 سال پیش تمام درآمدمون رو صرف چنین مسابقه ای بکنیم. 2 سال پیش هر قدر خرج می کردیم لازم بود برای جبرانش این طوری درآمد کسب کنیم:

بیلان هزینه و درآمد اینهنگ 1392

درواقع هر چه ما به عنوان درآمد کسب می کردیم لازم بود هزینه شناور کارون کنیم. نتیجه ش هم چیزی جز یک شرکت و گواهی شرکت در یک مسابقه ایرانی نیست.

بنابراین امسال تصمیم گرفتیم که منبع تامین هزینه شناور کارون رو تا یک حدی درآمدهایمون درنظر بگیریم و بعد اگر از سایر جاها مثل دانشگاه صنعتی شاهرود و یا فردوسی مشهد نتونستیم تامین هزینه کنیم، روی اون فعلا بیشتر سرمایه گذاری نکنیم، فعلا.


نویسنده : نویسنده
بازدید : 35


 

از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون، مخصوصا منابع سوخت فسیلی در دریا منبع تامین کننده حیاتی کشورهای مخصوصا در تحریم محسوب می شد. در گذشته های دورتر دریا راه مهم و حیاتی ارتباطی کشورهای غرب با شرق بوده است. امروزه سوخت فسیلی به قدر گذشته حیاتی نیست، مخصوصا این که منابع بادی، آبی و آفتابی بهتر و کنترل شده تر در خدمت بشر قرار گرفته اند. ولی دریا هم­چنان به عنوان پوشش دهنده حدود 2/3 مناطق زمین هم چنان از نظر منابع تامین کننده هم از نظر ارتباطی و هم از نظر اکتشاف محسوب می شود. دریا با شگفتی های بسیاری که دارد می تواند محل استقرار خوبی از نظر ارزیابی توانمندی های بشری در ارتباط با کشف ناشناخته ها باشد.

 

در پایان 7 آذر روز نیروی دریایی را به همه دریا دوستان تبریک می گوییم.


نویسنده : نویسنده
بازدید : 41


برای نمونه مدل زیر را ببینید:

 

پشتیبانی: +98-9017414869


ادامه مطلب
نویسنده : نویسنده
بازدید : 38


اینم دو عکس از Yves Rossy، همون طور که وعده داده بودم


نویسنده : نویسنده
بازدید : 52


 ن و القلم و مایسطرون

در مطالعات ادبی جهان اسلام، ادبیات فلسطین به دلیل اوضاع استراتژیک، بحرانی و حساس این خطه از جهان اسلام که مولود تاریخ شصت و چند ساله ی اشغال، مبارزه و مقاومت آن سامان است، در نگاه ناقدان این حوزه از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است. این شهید رمان نویس مبارز فلسطینی در میان سایر رمان نویسان جهان عرب به طور بسیار پر رنگ شگرد بیانی نماد گرایی در آثارش دارد.

هر چند به باور نگارندگان، هیچ گاه و در هیچ یک از عرصه های مطالعاتی، برجسته کردن عنصر شخصیتی زن و پرداختن جداگانه به آن، اگر از شائبه نگاه تبعیض آمیز جنسیتی هم مبرا باشد، چندان انسانی، خوشایند و سازنده نیست و اصولا هر نوع نگاه جداگانه به زن اگر مسبوق به انسان پنداری وی نباشد ممکن است منجر به شیء پنداری او شود: با این حال مطالعه ی شخصیت زن در چند رمان یک نویسنده مرد فلسطینی به عنوان عنصری مستقل و متمایز از شخصیت های دیگر آن و بررسی نگاه اغلب نمادینی که در آن به این جنسیت شده است، از محدوده ی پژوهشی انتقادی فراتر نمی رود که تلاش دارد چرایی غلبه این نوع نگاه در رمان های غسان کنفانی (به عنوان یک نویسنده مرد) و اشکالات فنی ناشی از آن را به بوته نقد و نظر بکشد.

اصولا برای نظریه پردازان عرصه ی ادبیات داستانی عربی روشن است که «شخصیت زن فلسطینی در اغلب رمان های فلسطینی منتشر شده در بین سال های 1965-1982 (دهه های شصت و هفتاد قرن بیستم[1]) به استثنای مواردی کم شمارتر از انگشتان یک دست، هم در پیوندی عمیق با مسائل و مشکلات وطن خویش بوده و هم کم و بیش نماد سرزمین فلسطین یا خود فلسطین بوده است»

یکی از نویسندگانی که این پدیده یعنی نمادین ساختن شخصیت زن به نماد خاک، میهن و ملت، بیشترین حجم ظهور و بروز را در میان دستاوردهای ادبی و به ویژه رمان های وی داشته است، غسان کنفانی رمان نویس و منتقد پرآوازه ی فلسطینی می باشد. شخصیت زن در رمان های وی غالبا در میان دو سطح در نوسان است: یا همگام و هم سطح با شخصیت های مردانه در حوادث و صحنه های رمان ها حضور دارد مانند «مریم» در «چه برایتان مانده؟» و یا کم و بیش بر شخصیت های مرد پیشی گرفته و ابتکار عمل را در خلق و هدایت حوادث و افکار اثر در دست گرفته است؛ مانند شخصیت «ام سعد» در رمانی به همین نام. در هر دو سطح، زن رمان های کنفانی معادلی زیبایی شناسانه برای کشور فلسطین است و نماینده ی مرحله ی معینی از تاریخ مبارزاتی آن سامان با جنبش صهیونیسم (الصالح، 2004: 90).

البته از نظر برخی منتقدان از جمله عزت ملا ابراهیمی و آزاد مونسی، کنفانی گرایشی بیش از حد لزوم به استفاده از شگرد نمادگرایی درباره شخصیت های زن داشته است. در غالب رمان های غسان کنفانی زن نماد مقاومت ناممکن در دورانی سخت است.

برگرفته از مقاله "تحلیل نمادهای زنانه در رمان های غسان کنفانی"، عزت ملاابراهیمی، آزاد مونسی، زن در فرهنگ و هنر، دوره 4، شماره 1، بهار 1391: 25-44[1]- تمام آثار غسان کنفانی نیز در همین دو دهه ی پرتلاطم جهان عرب به ویژه در دهه ی شصت انتشار یافته است.


ادامه مطلب
نویسنده : نویسنده
بازدید : 97


سه مهر روز جهانی متخصصین الکترونیک هواپیمایی و 8 مهر روز جهانی دریانوردی را به همه دوستداران پهنه های اقیانوسی دنیا تبریک می گویم. هر سال چنین روزی پیامی از سوی سازمان جهانی دریانوردی داده می شه می تونید برای اطلاع بیشتر به آن مراجعه کنید

Every year IMO celebrates World Maritime Day. The exact date is left to individual Governments but is usually celebrated during the last week in September. The day is used to focus attention on the importance of shipping safety, maritime security and the marine environment and to emphasize a particular aspect of IMO's work.

Each World Maritime Day has its own theme, which is reflected in IMO’s work throughout the year in question, and its own logo – some of which are reproduced in the montage above.

For information related to World Maritime Day 2014, including the World Maritime Day message and background paper, please click here.

 

 


نویسنده : نویسنده
بازدید : 45


 

اینم یک لاک پشت خوشگل آرام و سریع از خود راضی بدون نیاز به رسیدگی خاصی خودش غذا و جایش را پیدا می کند به جایی که در آن غذا می دهید عادت می کند و هر وقت گرسنه شد به آن جا بر می گردد بسیار تمیز و جذاب است موجودی جدی که با هوشمندی بسیار به قوانینی که برایش تعیین کنید عمل می کند.تبلیغات

اطلاعات کاربری و عضویت سریع

عضو شويد
فراموشی رمز عبور؟

نام کاربری :
رمز عبور :


عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
نظر سنجی

از دیدگاه امام صادق(ع) آفت دین چه مواردی می تواند باشد؟ راهنمایی: از کتاب الکافی، ج ۳، ص ۷۴۸ پ مرجع بگیرید